Petrol ve Gaz Depolama Tanklarının Boyanması

Ham petrol depolama tanklarının korunmasına yönelik boya sistemleri uygulaması yapıyoruz. Depolanan ürüne herhangi bir yan etki oluşturmayan, çeliğin korozyona karşı korunmasını sağlayarak depolarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Depolanacak petrol ve türevleri ile kimyasal maddeler sınıflarına göre, tankların iç kısımlarının konacak maddenin kendine has özellikleri dikkate alınarak yıkama veya raspa ile yüzey hazırlığı yapılarak uygun boya seçilip uygulaması yapılır. Ham petrol, diğer maddelerle kıyaslandığında yapısı gereği depolama alanı için yüksek sıcaklıklara dayanıklı boyalar gerekir.

Tecrübeli kadromuz ile kaliteli işçilik sunuyoruz. Son teknolojik cihazlar ile problemsiz bir boyama sunuyoruz. Kullandığımız cihaz boyayı havasız bir şekilde püskürtebiliyor. Havalı pompalarda şöyle bir sorun çıkıyor. Boya içerisinde hava kabarcıkları oluşuyor. Boya metale temas ediyor fakat gözle anlayamayacağınız şekilde boyada hava kabarcıkları oluşmuş oluyor ve zamanla yıpranan boya bu hava kabarcıkları neden ile daha hızlı aşınmaya neden oluyor.