Liman ve İskele Boyama

Liman ve iskeleler deniz kenarlarında oldukları için tuzlu su buradaki metalleri daha hızlı aşındırır. Çeşitli uygulamalarla kazıklarda korozyonun önüne geçilmesi mümkündür. Betonarme ve çelik kılıf uygulaması, polietilen kaplama, epoxy boya uygulaması ve katodik koruma bu yöntemlerden bazılarıdır. Biz son teknoloji cihazlar ile epoxy boya uygulamasını gerçekleştiriyoruz.

Zamanla deniz suyunun etkisiyle, özellikle denize yakın bölgelerde, döşeme ve başlık kirişi altlarında donatılar korozyona uğramakta ve bu bölgelerde paspayı düşmesi gibi hasarlar meydana gelmektedir. Bu gibi durumların önüne geçilebilmesi amacı ile, boyama işlemi yapmak gerekiyor. Denizden esen rüzgar nedeni ile özellikle fırtınalı günlerde her tarafa tuzlu su bulaşır. Metal ve çelik çürümeye başlar. Boyama uygulaması ile bunu önlemek elinizde.

Boya yapılacak yüzeylerde hasarlar oluşmuşsa bu bölgeler öncelikle kum raspası vb. yöntemlerle temizlenmelidir. Daha sonra mevcut alanlar pastan arındırılmalı ve boyama işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu alanlara yapılan boyalar astar, ara kat ve son kat olmak üzere üç kattan oluşmalıdır.